Karşı Müzik 2021 Değerlendirmesi

Yılın ilk yarısında karşıma çıkan müziklerin hemen hemen hepsini dinleyip içlerinden beğendiklerimi günlük olarak Karşı Müzik Twitter ve Instagram hesaplarından paylaştım, aylık olarak ise buradaki dökümlere dönüştürdüm. Gelin görün ki yılın ikinci yarısında hayatımdaki çılgın gelişmeler ve aile nüfusumuzun bir anda ikiye katlanmasıyla diğer pek çok şey gibi Karşı Müzik‘e de pek vakit ayıramadım. 🙂 Kendime geçen yılki kadar detaylı olmasa da bir yıl sonu dökümüyle bu ayrılığı bitirme hedefi koymuştum, geçtiğimiz ay boyunca gelen e-postaların, kendime gönderdiğim bağlantıların, aldığım notların ve nice karşılaştığım müziğin üzerinden geçerek bu hedefi bir şekilde tamamlayabildiğimi düşünüyorum.

Öncelikle yaptığım dökümlerin kişisel zevkime göre şekillendiğini belirtmeliyim, bu arşivi en çok kendim için (dönüp dönüp tekrar dinlerim diye) oluşturuyor, ardından müzik dinlemeyi/keşfetmeyi sevenler için herkese açık olarak paylaşıyorum. Yine özellikle yılın ikinci yarısında sevebileceğimi düşündüğüm pek çok işi gözden/kulaktan kaçırma ihtimalim ilk yarıya göre daha yüksek olmuştur, bu yılki dökümü de bu şekilde kabul etmenizi rica edeceğim. 🙂 Yıl boyunca karşıma çıkan işlerden en çok dinlediklerimi, tekrar tekrar karşılaşmak istediklerimi tek bir dinleme listesinde bir araya getirdim. Yukarıda bahsettiğim zamansızlık sağ olsun bu kez tekliler, (kısa çalar/uzun çalar) albümler şeklinde bir ayrıma gidemedim; ancak size de naçizane tavsiyem (benim de benzer listeleri dinlerken yaptığım gibi) beğendiğiniz şarkıyı takip ederek ilgili sanatçının profiline geçmeniz, oradan kendisinin teklileri, albümleri, kısaca tüm yaptıklarına göz atmanız, kulak kabartmanız yönünde.

Sözü daha çok uzatmadan 2021 boyunca Türk Müzik Sahnemizin genellikle alternatif sularında neler olduğuna Karşı Müzik’in seçkisiyle bakmak isteyenleri hemen aşağıdaki 190 şarkılık bu dinleme listesiyle baş başa bırakayım. Bu vesileyle normalde 150 şarkılık olan karsimuzik.com | Karşı Müzik Spotify Dinleme Listemizi de yılda bir kere olmak üzere 40 şarkı daha genişletmiş oldum. Aynı şekilde ekranınızın yatay veya dikeyliğine göre yazının solunda ya da girişinde yer alan karsimuzik.com | Karşı Müzik YouTube Listemizde ise yine bu yılın klip ve performanslarından bir “izlemeye doyulamayanlar” seçkisi  bulacaksınız.

Sizden ricam eğer sahnemizden yeni ve güzel müzikler keşfetmeyi seviyorsanız, her iki listeyi de takibe almanız. Ayrıca listelerin bağlantılarını da hemen aşağıya iliştirdim tekrar:

KARSIMUZIK.COM | KARŞI MÜZİK | SPOTIFY
KARSIMUZIK.COM | KARŞI MÜZİK | YOUTUBE

Klasik ama önemli kapanış cümlemle sizlere veda ediyorum: “Bu müzikleri dinlemeniz, seveceğini düşündüğünüz kimselere önermeniz ve güzel müziklerin yayılmasına katkı sağlamanız dileklerimle…

Bu aylık veya yıllık dökümlerden e-posta ile haberdar olmak isterseniz yapmanız gereken tek şey sayfanın en altındaki “e-posta adresiniz” yazan kutucuğa adresinizi yazıp hemen kutucuğun sağındaki “KAYIT OL” butonuna tıklamak. İnanılmaz sıra dışı bir durum olmadıkça posta kutunuzu ayda birden fazla ziyaret etmeyeceğim söz.

Umarım 2022 hepimiz için geride bıraktığımız yıllardan çok daha güzel geçer, mutlu yıllarınız olsun!

Karşı Müzik’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend