Ahmet Kenan Bilgiç – düğümdüğüm

Ahmet Kenan Bilgiç – düğümdüğüm

Bugün karşımızda Gevende‘den tanıdığımız sevgili Ahmet Kenan Bilgiç‘in yeni teklisi düğümdüğüm var. düğümdüğüm aynı zamanda Ahmet Kenan Bilgiç’in (yazıda AKB olarak kısaltacağım müsaadenizle) gelmekte olan albümünün de habercisiymiş.

Yumuşacık ve bir o kadar akıcı olan düğümdüğüm’ün sözü ve müziği AKB’ye ait. Parçanın düzenlemesinde AKB’nin yanı sıra kayıtta gitarlarını da dinlediğimiz Süha Rami‘nin ismini görüyoruz. Kendisini Şebnem Hassanisoughi’nin Elbet Bir Gün Buluşacağız yorumundaki şahane düzenlemesinden hatırlayabilirsiniz. Kıymetli müzisyenler Alp Ersönmez‘in baslardan, Serkan Emre Çiftçi‘nin synthesizer’dan sorumlu olduğu kaydın miks ve mastering’inde ise Sinan Sakızlı‘nın imzası var. Parçanın yapımcısı olarak yine AKB’nin ismini görüyoruz tabii, keza şarkı da sahibi olduğu LU Records etiketiyle yayında.

AKB’nin dinleyicilerinin bulundukları evden gönderdikleri gökyüzü fotoğraflarının Hop İstanbul tarafından kolajlanmasıyla oluşan kapak görseli ise bize ayrı evlerde kalsak da aynı gökyüzünün altında olduğumuzu hatırlatıyor. Bir de Trans Sibirya Ekspresi‘nde AKB tarafından çekilen videosu  var ki düğümdüğüm’ün eminim pek çoğumuzu çocukluğumuzdaki araba, otobüs, tren yolculuklarına götürmüştür. Hani boyunuz daha kapının üstünden yolun kenarını bakacak kadar uzun değildir de hep gökyüzünü izlersiniz; tek manzaranız, elektrik direkleri, teller, bulutlardır.

Bakalım düğümdüğüm sizde ne gibi duygular uyandıracak?

Ahmet Kenan Bilgiç’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend