Atlas RB – Efendi Uyanıyor

Atlas RB – Efendi Uyanıyor

Bugün karşınızda uzun çalar albümleri Efendi Uyanıyor ile Atlas RB var. Özellikle reggea müzik sevenlerin keyif alacağı bir albümle karşı karşıyayız diye düşünüyorum.

Atlas RB, Onur Uğur, Oğuzhan İçer ve Ömer Adil tarafından kurulmuş. Reggae, rock, rap gibi pek çok türe göz kırpan Efendi Uyanıyor albümündeki söz ve besteler grubun aynı zamanda solisti olan Onur Uğur’a aitmiş. Caner Koşunda, Babür Sazak, Yasin Eryoldaş ve Üveys Akçaylı‘nın da ekibe katılmasının ardından Efendi Uyanıyor albümünü tamamlamışlar. Albüm ismini H. G. Wells‘in aynı isimli distopik romanından alıyormuş. İlk distopik roman sayılan bu eseri de okuma listelerimize eklemek gerekecek.

Albümün kayıtlarında Sinan Güngören‘in, miksinde Barış Ergün‘ün, mastering’inde ise Turgay Poyraz Yıkılmaz‘ın isimlerini görüyoruz. Albümden önce albümde yer alan iki şarkıyı tekli olarak paylaşmış Atlas RB, ben de sizler için albümden tadımlık olarak bu teklilerden birini, Serhat Elvan Temiroğlu‘nun çektiği klibiyle beraber, Bana Kalan Ne‘yi seçtim.

Bakalım Atlas RB ve Atlas karakteri hakkında siz ne düşüneceksiniz? Albümün tamamını hemen aşağıya iliştiriyorum, iyi dinlemeler olsun.

Lopenstraat’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend