Damla Topçu – Tek Derdim

Damla Topçu – Tek Derdim

Bugün karşımızda sevgili Damla Topçu‘nun gerek müziği gerek klibiyle müthiş ilk teklisi Tek Derdim var. Aslına bakarsanız Damla’nın ve ben yalnız performansını görüp onu paylaşmak üzere Instagram’ına göz atarken bu canavar gibi çalışmaya denk gelmiş bulundum.

Sözü ve müziği Damla’ya ait olan eserin yapımcılığında Eren Erdol‘un ismini görüyoruz. Ali Çetinkaya‘nın miksini yaptığı eserin vokal miksinde Andrew Colemen‘ın, mastering’inde Stuart Hawkes‘in imzası var. Şarkı kadar havalı klip ise, favori kliplerimin yönetmeni Can Özen‘in elinden çıkmış. Her müzisyen gerek işitsel gerek görsel olarak bu kadar etkileyici bir ilk şarkıya imza atamıyor açıkçası, haliyle Damla çıtayı çok yükeğe koyarak gelecek işlerine dair olan beklentiyi de otomatik olarak yükseltti.

Yazının sonuna bu tekliyi de keşfetmeme vesile olan ve ben yalnız performansını da eklemek istiyorum. Sevgili Levent Sevi‘nin bu pek güzel programında Damla, Aysel Gürel‘in sözlerini Onno Tunç‘un bestelemesi ve Sezen Aksu‘nun seslendirmesiyle ortaya çıkan, müzik tarihimizin büyük eserlerinden Ünzile‘yi seslendirmiş.

Bakalım siz Damla’nın Tek Derdim teklisi ve Ünzile yorumu hakkında ne düşüneceksiniz?

Damla Topçu’yu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend