Emir Yargın – Beni Yalnız Bırakın

Emir Yargın – Beni Yalnız Bırakın

Emir Yargın çok uzun bir aradan sonra muhteşem bir tekli ile müzik camiasına bomba gibi döndü. Kendisini son yıllarda efsanevi YouTube kanalı Çakal Lezzetler‘den takip ediyorduk, bu esnada ne sıkı bir müzisyen olduğunu unutmuş olanlar veya onu sadece bir mutfak uzmanı sananlar olmuş olabilir. Tahmin ediyorum Emir de tüm bu kitleye cevabını “siz giderken ben dönüyordum” dercesine verdi.

Beni Yalnız Bırakın çok sıkı bir şarkı. Hem kederli, hem danslı, dinlerken kafamda büyük bir açık hava festivalinde sonsuz bir kalabalığın içinde bir köşede tek başına sadece kafasını dans ederek dağıtabildiği için dans eden biri canlandı. Müthiş güçlü olmuş geçişleri, keskinliği, alt yapıları, sözleri. Net, mis gibi şarkı. Evet Emir Yargın’a hayranım, biraz belli etmiş olabilirim ama çok güzel iş yapıyor adam hep.

Şarkının müziği Yargın’ın yanı sıra Arel Koray Nalbant ve Dünyacan Yılmaz‘a da ait. Arel Koray synth’lerini de kaydettiği parçanın prodüktörlüğünü de üstlenmiş ki son yıllarda Vera‘nın haricinde çok iyi işlere imza atan bir prodüktör olarak da sık sık karşımıza çıkıyor ismi. Basları Dünyacan, davulları ise bir başka efsane isim Kutay Soysal çalmış. Emir ise parçanın sampling’ini halletmiş. Şarkı sözlerinin olduğu videoda da kullanılan Hz. Ali’yi andıran şahane görsel ise Gülce Baycık‘ın elinden. Ben Gökhan Türkmen‘in En Baştan görseline de benzettim biraz Yargın’ın bu portresini.

Bugünden itibaren tüm dijital mecralarda yer alan Beni Yalnız Bırakın’ı binlerce kez dinleyeceğiz belli ki!

Emir Yargın’ı takip ediniz:

Çakal Lezzetler’i de takip edin tabii:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend