Evrencan Gündüz – Sabah Şarkıları / Şekerli

Evrencan Gündüz – Sabah Şarkıları / Şekerli

Sevgili Evrencan Gündüz geçtiğimiz günlerde mis gibi bir kısa çalar yayınladı. Sabah Şarkıları / Şekerli adlı bu dört şarkılık mini albüm, bu sosyal yalnızlaşma döneminde size baharın geldiğini hatırlatacak kadar kıpır kıpır. Biraz soul, biraz funk, biraz R&B, artık ne seviyorsanız bu şarkılarda biraz biraz onu bulacaksınız.

Albümde birbirinden kıymetli isimlerle karşılaşıyoruz. Flytones yani Harun İyicil ve Kerem Akdağ şarkıların altyapıları, düzenleme ve mikslerinden sorumluymuş. Trompette Ege Cengiz‘i dinlediğimiz çalışmada bir diğer hayranı olduğumuz ses Duygu Soylu, Yanımda Olmanı adlı üçüncü şarkıyı Evrencan ile seslendirirken, Serdar Barçın ise Korkuyorum‘da flüt çalmış. Albüm kapağındaysa Can Mocan ve Suat Serkan Çelmeli‘nin isimleriyle karşılaşıyoruz.

Albümden size tadımlık olarka hangi şarkıyı seçeyim bilemedim çünkü ben bu dört şarkıyı da birkaç tur dinledim ve aslına bakarsanız hepsinin tadı damağımda kaldı. En iyisi albümün giriş şarkısı (ve neredeyse albüme ismini veren şarkı) olan Morning Coffee‘yi seçmiş olayım, zaten diğer üç şarkıya da hemen aşağıdan devam edersiniz. Resmen keyifleri yerine getirici bir albüme imza atmış sevgili Evrencan Gündüz, bana çok iyi geldi, size de iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Evrencan’dan konu açılmışken, “peki kendisi acaba farklı müzik türlerini nasıl seslendirir” diye merak edenlerinizi de kendisinin birkaç hafta önce yayınlanan şu videodaki Ah Bir Ataş Ver yorumuna alayım.

Evrencan Gündüz’ü takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend