Ezgi Altıner – Ağartma Yüzün

Ezgi Altıner – Ağartma Yüzün

Ezgi Altıner sonunda -ben diyeyim bin yıl, siz deyin on- ilk resmi teklisini yayınladı: Ağartma Yüzün. Şarkıyı görmemle dinlemem arasında geçen birkaç günlük süreçte resmen heyecandan içim içimi yedi. Sonunda bu büyülü sakinliği dinleyebildim de heyecanım yatıştı.

Ezgi’yi ilk kez Pürtelaş 3+1‘in Sen Yağmur Dök bölümünün çekiminde tanımış ve canlı dinlemiştim. Benim gözümde serinin en etkileyici bölümlerinden biriydi, aklıma geldikçe iyi ki o gün oradaydım der hâlâ bu bölümü ara ara açar dinlerim. O zamandan bu yana neredeyse beş yıl geçmiş, o bölümdeki videoları her yeniden dinleyişimde keşke Ezgi bir şeyler yapsa da görünür olsa diye aklımdan geçirmiştim, kısmet bu vakteymiş.

Sözü, müziği, gitarı ve vokali Ezgi’ye ait olan kaydı Can Güngör Şen Bakkal Stüdyoları‘nda gerçekleştirmiş. Kayıttaki tuşluları da çalan Can, Ağartma Yüzün’ü Cihan Mürtezaoğlu ile birlikte düzenlemiş. Miks Umut Çetin‘in, mastering ise Ahmet Gökhan Coşkun‘un imzasını taşıyor. Kapak görseli ise Zeynep Özkazanç‘ın elinden.

Resim gibi bir şarkı. Kendi iyiliğiniz için dinleyin.

Ezgi Altıner’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend