Gökhan Türkmen & Aytaç Özgümüş – Para Hâlâ Bende

Gökhan Türkmen‘in hemen hemen her yaptığı işi ve bu işleri yapış kalitesini takdir ediyoruz senelerdir. Üstelik ana akımda bu denli ünlüyken bu kaliteyi hiç bozmayarak, ortalama kaliteyi yukarı çekme görevini sırtlanması da büyük iş.

Kendisinden geçtiğimiz ay bir güzellik daha geldi, sevgili Kaan Boşnak‘ın Yüzyüzeyken Konuşuruz‘dan bildiğimiz Para Hâlâ Bende‘sini Aytaç Özgümüş ile yeniden yorumlamışlar. Hem hâli hazırda gayet güzel olan bir şarkının bir başka güzel versiyonunu üretmişler, hem alternatif camia ile popüler camia arasında bir köprü kurmuşlar ki belki merak edip köprüden geçenler olur.

Özetle çok güzel bir yorum olmuş, illa ki geçmişin güzel şarkılarını yorumlamaya gerek yok, o da güzel, o da kuşaklar arası bir bağ kuruyor ama böyle farklı kitleleri buluşturan/tanıştıran yatay projeler de çok kıymetli.

Yıllar önce Kaan ve Engin Sevik‘i Pürtelaş 3+1 stüdyolarımızda konuk etmiştik, +1 şarkıları Para Hâlâ Bende‘ydi. Zaman ne çabuk geçiyor. Şarkının sözü ve müziği yukarıda belirttiğimiz gibi Kaan’a; bu versiyonunun düzenlemesi Aytaç Özgümüş’e, miks ve mastering’i ise Barış Büyük‘e aitmiş. Ayrıca teklinin güzel görseli de Güneş Arık ve Cihan Erel‘in elinden çıkmış.

Gökhan Türkmen’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend