Görkem Sengel – Komm, Lehr Mich Und Geh

Görkem Sengel – Komm, Lehr Mich Und Geh

Bugün karşımızda Görkem Sengel‘in bir Türk Alman ortaklığı projesi ve bu projenin ilk ürünü Komm, Lehr Mich Und Geh teklisi var. Mete Özgencil‘in Gel, Öğret ve Git şarkısının Almanca çevirisi olan bu tekli aslında projeyi de özetler nitelikte. Görkem Sengel ait olduğu her iki kültürden eserleri diğerinin diline çevirip yorumlayarak kültürler arası bir köprü kurma çabasına giriyor.

Eserin düzenlemesini yapan Tomek Garber aynı zamanda kayıttaki piyanoyu da çalmış. Davulda Jonas Böker ve basta Julian Domke şarkıda dinlediğimiz diğer isimler. Sebastian Gimm tarafından miksi yapılan kaydın mastering’inde Phillip Welsing‘in (Original Mastering, Hamburg) ismini görüyoruz. Teklinin kapak fotoğrafı Emre Unal‘ın imzasını taşırken, sanatçının dinleyicilerinin gönderdiği videolardan oluşan klipte yönetmen olarak eserin aynı zamanda esas üreticisi olan Mete Özgencil’in ismiyle karşılaşıyoruz tekrar.

Projenin sıradaki eseri ise bu kez Almanca’dan Türkçe’ye uyarlanacakmış. Bu merak uyandıcı projeyi takip etmeye devam edelim en iyisi. Bu arada Mete Özgencil’in Gel, Öğret ve Git’ini de aşağıya iliştiriyorum, bakalım siz şarkının orijinali ve bu güzel uyarlaması hakkında neler düşüneceksiniz?

Görkem Sengel’i takip edin:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend