Mehmet Şimşek – Zaman Bilmece

Mehmet Şimşek – Zaman Bilmece

Siz kıymetli okurlarımız da fark etmişsinizdir, gündemi anı anına takip eden bir müzik mecrası değiliz. Yeni ve güzel bir işin yayınlanmasını takip eden bir ay içerisinde onu sizlerle paylaşabilirsek mutlu oluyoruz. Keza sonsuz bir hızla her şeyi tükettiğimiz günümüzde bu anlık gündemi yakalama hayalinin peşinden koşmaktansa güzel işlerin zamana yayılıp kalıcı olmasına ve arşivlenmesine daha çok kıymet veriyoruz Karşı Müzik olarak. Bir da kadromuz dar; gençliğimiz var ama bu kadar yetişebiliyoruz işte. 🙂

Ancak bazen de böyle şans ayağımıza geliyor ve yeni çıkan bir eseri ilk bizim duyuracağımız tutuyor. Misal bugün sevgili Mehmet Şimşek‘in bir önceki eseri İpin Ucunda hakkında bir şeyler yazmak niyetiyle YouTube sayfasında dolaşırken bir de baktık birkaç saat evvel daha yeni bir başka şarkı yayınlamış kendisi, Zaman Bilmece adıyla. Her yazımızda Mehmet’in kıymetli ve çok yönlü bir müzik insanı olduğundan bahsediyoruz. Eserlerinde de bu çok yönlülüğü görüyoruz zaten. Tek başına bir bağımsız müzik abidesi gibi, enstrümanları kendi çalıyor, şarkıyı kendi söylüyor, kaydediyor, videolandırıyor, kendi eserlerini ürettiğini söylememize herhalde gerek yok.

Hâl böyle olunca ortaya çıkan işlerin güzelliğine bir de samimiyet ve emek bonusları ekleniyor, eserlerin duygusal kıymeti iyice yükseliyor. Böyle uzun uzun anlatmışken siz de Zaman Bilmece’ye bir kulak kabartın bakalım bu samimiyet sizlere de geçecek mi? Baktınız hoşunuza gitti, bir yaz rüyası tadındaki İpin Ucunda’ya da devam edersiniz hemen aşağıdan.

Mehmet Şimşek’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend