Pürtelaş 3+1 Bölüm 14: Danslı Parti

Pürtelaş 3+1 Bölüm 14: Danslı Parti

Yepyeni canavar gibi bir bölümle daha karşınızdayız, on dördüncü bölüm konuğumuz Danslı Parti!

Pürtelaş 3+1‘de Danslı Parti’yi temsilen Toros Senan ve Emre Malikler’i ağırladık.

Haydi lafı daha uzatmayalım, birbirinden güzel şarkılar bulacağınız bu bölüme bir an önce geçelim.

Danslı Parti adındaki bu güzel isimli güzel projenin ortaya çıkması Toros, Emre ve Volkan’ın (Akkoç) MİAM’da denk gelmesi ve oradaki son senelerinde bu şarkıları kaydetme işine girmeleriyle alakalı biraz. Projenin büyüme aşamasında ise Mert (Dipevliler), Melike (Şahin) ve Başak’ın (Günak) yadsınmaz katkıları olmuş.

Bu arada Emre, Can Güngör’ün ilk bölümün +1 videosu Silik Düşler‘in başında yaptığı konuşmada bahsi geçen muhterem bir zât. Ve evet, Başak da 7. bölüm konuğumuz Ah! Kosmos‘un ta kendisi. Yani neymiş, dünya küçük, müzik dünyası daha da küçükmüş.

MİAM isminden de anlayacağınız üzere ortada sesçi/müzisyen kişilerden oluşmuş tehlikeli bir ekip var. Yurt dışında yaşayan Toros, projeyi bir şekilde seyyar da olsa sürdürebilecekleri inancında. Ortada bu kadar güzel üretimler varken bizim de esas temennimiz kesinlikle bu yönde.

Danslı Parti’nin isim annesi ise Toros’un annesiymiş. (Hatta muhtemelen Toros’un da isim annesidir kendisi.) 90’lı yıllarda hanımefendinin organize ettiği danslı partiler, grubun adına ilham vermiş. Toros’un yaklaşık 6-7 senedir biriktirdiği gitar riff’lerinin tüm ekipçe hep beraber toparlanmasıyla ortaya çıkmış bu dinlediğiniz şarkılar ve diğer kayıtları.

Önümüzdeki hafta iTunes ve Spotify’da bu yepyeni albümünün tamamını dinleyebileceğiniz Danslı Parti’yi tek oturuşta bir daha kalkmadan ve başka bir tuşa basmadan dinlemek isteyenler şöyle gelsin: Pürtelaş 3+1 Bölüm 14: Danslı Parti

Danslı Parti‘yle ilişkisi kopmasın isteyenleri şöyle alalım:
facebook.com/dansliparti
soundcloud.com/dansli_parti
twitter.com/DansliParti

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 3 Eylül 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend