Pürtelaş 3+1 Bölüm 28: Mr. Mina

Pürtelaş 3+1 Bölüm 28: Mr. Mina

Üzerimize güzide müzikler atan programımız Pürtelaş 3+1‘in 28. bölümünde Mr. Mina‘yı ağırlıyoruz.

Lafı çok da uzatmadan Ömer Gürbüz ve Çağlar Özdağ‘ın şarkılarını bizim için söyledikleri bu bölümü dinlemeye ve Mr. Mina’yı daha detaylı tanımaya geçelim.

Kendilerini İstanbullu bir bağımsız müzik grubu olarak tanımlayan Mr. Mina, videolarda bol bol göreceğiniz Ömer ve Çağlar’ın yanı sıra basta Mehmet Aydın Baytaş ve davulda Yağız Nevzat İpek’ten oluşuyor. Kendilerini son birkaç yıldır bestelerini insanlık ile paylaşılabilir bir hale getirmeye adamış bulunan Mr. Mina arada bir canlı performans videoları yayınlamaktan da geri durmuyormuş duyduğumuz kadarıyla.

Ortaya çıkan müziği grup üyelerinin birbirinden farklı ilham kaynaklarından alıp getirdiği çeşitli müzikal yaklaşımların bir çeşit indie-alt-rock halinde birleşmesi olarak tarif eden Mr. Mina’da Ömer elektronik aromalı alternatif rock müzikleri severken, Çağlar indie ve türlü garip müziklerin meraklısıymış. Baytaş son zamanlarda kendini elektronik müziği anlamaya vermiş eski bir metalci; Yağız ise her yola gelen ve kalan zamanında caz, metal, funk ve punk rock gruplarıyla çalan bir müzik insanıymış diye çalındı kulağımıza.

Geçen yaz Hayyam Stüdyoları’nda 5 şarkıdan oluşan “Choice Parade, Pt. 1: A Wan Parable” adında bir EP kaydeden ve çok yakında bunu yayınlamayı planlayan ekibe kayıt sırasında alternatif müzik camiasının tanıdık isimleri Arda Erboz, Dirge Seçil Kuran, Sinan Sakızlı ve Can Aykal yardım etmişler; Arda, Dirge ve Gevende’den tanıdığımız Serkan Emre Çiftçi aynı zamanda albümde konuk müzisyen olarak da yer almışlar.

EP’nin tüm sanat işleri Barış Uçar tarafından Mr. Mina için özel olarak tasarlanmıştır. Biz bu EP’yi heyecanla beklemeye devam ederken diğer taraftan Bantmag, Çizenbayan, Türkiye’den Alternatif Sesler, Bir Baba Indie, Pasifagresif, Yabangee gibi pek çok mecra da bugüne kadar Mr. Mina’dan bahsetmeden geçmemiş. Tahmin ediyoruz ki EP’den sonra da bu haberler artarak devam edecektir. Son olarak Mr. Mina 20 Haziran’da Prag’da düzenlenen festival United Islands’da sahne alacakmış, yolu düşenler şimdiden yaz notlarına eklesin. 🙂

Mr. Mina’yı ağırladığımız bu bölümün şarkılarını tek bir tuşla arka arkaya dinlemek isteyenler tam şuraya tıklasın: Pürtelaş 3+1 Bölüm 28: Mr. Mina

“Bu saatten sonra Mr. Mina‘sız yapamam!” diyenleri de şöyle alalım:
mrminaband.com
facebook.com/mrminaband
twitter.com/mrminaband
instagram.com/mrminaband

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 18 Mart 2015 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend