Serhan Erkol – Melting Pot

Sevgili Serhan Erkol ikinci albümü Melting Pot‘u geçtiğimiz günlerde Lin Records etiketiyle yayınladı. Albümden bir süre önce Kuştepe Blues‘u piyasaya sürerek “albüm geldi geliyor” mesajı veren Erkol’un Melting Pot’u gerçekten canavar gibi.

Albümün müzikal çeşitliliği ve tür genişliği etkileyici. İçinde klasik cazdan halk müziğine, batı müziğinden elektroniğe pek çok farklı öğenin; aynı anda bestelerin ve düzenlemelerin yer aldığı bu etkileyici albümde Serhan Erkol’un saksafon, ney, vokal ve elektronik efektlerine caz sahnemizin birbirinden kıymetli müzisyenleri eşlik ediyor: Trompette Barış Doğukan Yazıcı, tuşlu çalgılar, Hammond org ve synthesizer’larda Adem Gülşen ve Kaan Bıyıkoğlu, bas gitarlarda Caner Üstündağ ve Orhan Deniz ve davullarda Ediz Hafızoğlu ve Ekin Cengizkan‘dan sesler duyduğumuz albümün prodüktörlüğünü Alper Yılmaz yaparken mikslerde Mehmet Uğur Memiş‘in, mastering’de ise Selim Sayeri‘nin imzası var. Ayrıca Hale Yiğit tarafından çekilmiş kapak fotoğrafı Emir Yiğit ve Tülin Yiğit Akgül‘ün elinde son haline dönüştürülmüş.

Biz size albümden tadımlık olarak albümün haberciliğini de üstlenen Kuştepe Blues’u seçtik. Size tavsiyemiz hemen aşağıdan albümün tamamına devam ederek kaliteli müziğe doymanız yönünde.

Serhan Erkol’u takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend