Serin – Bir Çocuk Sevdim

Karşınızda Serin‘in birkaç gün önce paylaştığı Bir Çocuk Sevdim yorumu var. Sözleri Sezen Aksu‘ya, müziği ise Onno Tunç‘a ait olan bu büyük eseri yorumlamak da biraz cesaret işi aslına bakarsanız; ancak Serin bir yandan kendi tarvını yorumuna katarken bir diğer yandan şarkının gücünden de bir şey kaybetmemeyi başarmış.

Düzenlemesi Serin’e ait olan yorumun yapımcılığını Melih Balta üstlenmiş ki kendisini şarkıdaki elektrik gitar ve geri vokallerde dinliyoruz. Pür Recording Studio‘da gerçekeleşen kayıtta ise Ozan Öner ve Burak Gürpınar‘ın isimlerini görüyoruz. Eserin miksi ve mastering’i ise Aziz Berk Erten tarafından yapılmış. Kapak aynı zamanda Serin’in solisti olan Cansu Saraç ile Tayfun Namoğlu‘nun eseriyken, şarkı sözü videosu ise yine Cansu Saraç’ın elinden çıkmış. Bas gitar ve geri vokalde Meltem Balta‘yı, davulda Emre Ergün‘ü dinlediğimiz kayıtta tuşlu çalgılarıda Serin’e sevgili Burak Irmak eşlik etmiş.

Bakalım sizler Serin’in Bir Çocuk Sevdim yorumu hakkında ne düşüneceksiniz? “Peki Serin’in besteleri nasılmış?” diye düşünenlerinizi de buraya tıklayarak ekibin önceden bahsettiğimiz Ah adlı dublesini dinlemeye davet ediyorum. Hazır yeri gelmişken Sezen Aksu’nun en vurucu albümlerinden biri olan ve Geçer, El Gibi, Unut, Kavaklar gibi daha nice büyük eseri barındıran Sezen Aksu ’88 albümünü de şuraya bırakayım ki tıklayıp dinleyesiniz. Bir Çocuk Sevdim’in orijinalini de yazının altına iliştireyim ve Serin’e bu şarkıyı yirmi yıl ileriye ve bambaşka bir neslin kulaklarına taşıdığı için teşekkür ederek yazımı bitireyim.

Serin’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend