Serin – Zamansız

Şimdi de karşımızda Serin‘in hepimizi bir zaman yolculuğuna çıkarma potansiyeli olan son teklisi Zamansız var. Hatırlayanlarınız olacaktır, Serin’den en son Bir Çocuk Sevdim yorumları zamanında bahsetmişim Karşı Müzik’te.

Son tekli dediğime bakmayın, şarkı 20 yıllık bir şarkıymış ki dinlerken beni 90’ların sonuna götürmeyi başardı zaten. The Cranberries‘in insana o durduk yere evini falan özleten sakin şarkılarını dinlerken oluşan o beklenmeyen duygusallık yaratma gücü işbu şarkıda da hayli kuvvetli. Geçirdiği yılları, değişimleri, yolları ve hissettirdiklerini düşünürsek adı gibi zamansız bir eser olacağı da açık. (Sevgili Dolores O’Riordan‘ı da anmış olalım bu vesileyle, ışıklar içinde uyusun.)

Sözü ve müziği Meltem Balta‘ya, düzenlemesi Serin’e ait olan eserde vokalde Cansu Saraç‘ı, yardımcı vokallerde Meltem Balta ve Melih Balta‘yı, akustik gitar ve ebow’da tekrar Melih Balta’yı ve son olarak tuşlularda Burak Irmak‘ı dinliyormuşuz. Melih Balta tarafından kaydedilen eserin miks ve mastering’inde Aziz Berk Erten‘in, kapak görseli ve hareketli şarkı sözü videosunda Esra Becan‘ın imzasını görüyoruz.

Bakalım dinledikçe dünyayı sepya bir filtreden görmeye başladığım ve içimde huzurla karışık bir hüzün oluşturan bu güzel şarkı hakkında siz ne düşüneceksiniz?

Serin’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend