Sumru Ağıryürüyen & Özgür Yılmaz Dörtlüsü – Toy Vampir

Not: Teknik bir problemden ötürü videoyu yazıya yerleştiremedik ancak buraya tıklayarak bahsettiğimiz performansı izleyebilirsiniz. Geçici olarak yazıda şarkının albüm haline yer veriyoruz.

Özgür Yılmaz, 2018’de yayınladığı Haller albümündeki Toy Vampir şarkısının etkileyici bir canlı performans videosunu paylaştı. Şarkının etkileyici yanı döngüsel yapısı, performans da bunu çok güzel yansıtmış, sanki dinlediğimiz binlerce yıl yaşında kadim bir melodi.

Özgür Yılmaz sözü ve müziği kendisine ait olan bu şarkının kaydında gitar çalıp şarkıyı söylerken, en kritik anlarda sesleriyle şarkıyı yükselten iki isim daha var, ilki kaydın davulcusu Orçun Baştürk, ikincisi ise Sumru Ağıryürüyen. Özüm İtez‘in gitarı ve Tuğrul Gültepe‘nin basları da şarkının bahsettiğim antik havasını güçlendiren diğer unsurlar. Girişi, meyanı ve sondaki değişimiyle basit ve bir o kadar güçlü bir eser.

Dayımlar‘da kaydedilen performansın miksini Özgür Yılmaz, mastering’ini Tuğrul Gültepe yapmış. Stüdyonun adı mı Dayımlar yoksa Özgür Yılmaz kendi dayısının evinde mi kaydetti performansı inanın ben de emin değilim. 🙂 Performansın görsel künyesini de şöyle iliştireyim:

Kamera: Altan Sebüktekin, Ömer Faruk Güneş
Kurgu: Özgür Yılmaz
Renk: Altan Sebüktekin

Özgür Yılmaz’ı takip ediniz:

Tabii Sumru Ağıryürüyen’i de:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend