Tan Taşçı – Hata V.2.0

Tan Taşçı – Hata V.2.0

Karşı Müzik veya uzun adıyla Karşılaştığım Müzikler genel itibariyle günümüzün ana akım işlerinin dışında kalan noktaları su yüzüne çıkarmayı amaçlasa da dönem dönem bu ana akımdan gelen ve ezber bozan işlere de kapımız daima açık. Tan Taşçı‘nın kendi şarkısı Hata‘ya yaptığı yeni düzenleme ve iddialı klibi de işte tam olarak ihtiyacımız olan bu “ezber bozan” tanımına uyuyor. Tan’ın YouTube’a özel yayınlayacağı albümü de heyecanla bekliyorum açıkçası.

Hata’nın sanıyorum geçmiş iki versiyonu daha var ancak bu versiyon benim açık ara favorim oldu. Sözü müziği Tan’a ait olan parçanın prodüktörü Okan Akı‘ymış. Tan aynı zamanda klibin yönetmenliğini de üstlenmiş. Klipte Melek Tuncer‘i dünyanın en zor işlerinden direk dansını çok iyi bir şekilde yaparken izliyoruz hatta birkaç noktada Tan’ı da direğe sarılırken görebiliriz. Birincisi iyi dans gerçekten de müziği görsel olarak muazzam besleyen bir şey, ikincisi çer çöp dolu müzik piyasamızda gerçekten görsel ve işitsel olarak böyle cüretkâr işlere çok ihtiyacımız var.

Aklıma eski yazılardan birinde de yer verdiğim Frapan‘ın Leyla adlı parçasının klibi ve oradaki dansçı Sevinç Joy Gürmen geldi. İzleyince ve dinleyince bakalım sizler neler düşüneceksiniz.

Tan Taşçı’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend