TSU! – Maritime

TSU! – Maritime

Bu kez karşımızda TSU!‘nun taze uzun çaları Maritime var. Birkaç gün önce Caz Plak etiketiyle yayımlanan albümde insanın ruhunu dinlendiren 11 tane eserle karşılaşacaksınız.

Alışık olduğumuz dert yüklü müziklerin aksine TSU!’nun albümü enteresan bir nötr‘lük içeriyor. Bunu duygusuzluk olarak algılamayın, daha ziyade bir şeyler anlatırken dinleyeni kendi derdine boğmayan bir müzik var karşımızda diyelim. Güzel/huzurlu anlara eşlik etmelik bir albüm de diyebiliriz Maritime için. Bu 11 eserin hepsinden tek düze bir akış beklemek de yanlış olur, farklı farklı mini hikâyelerden oluşan bir bütün var ortada. Hatta sabah daha dingin, öğlene doğru rüzgarla hafif haraketlenen, yer yer dalgalarının büyüdüğü, sonra tekrar tatlı bir dinginlik ile beraber serin bir esintiye sebep olan bir denize benzetebiliriz bu albümü; denizin verdiği his değişmez de hareketi değişir ya ara ara hani, işte öyle bir şey.

Albümde James Hakan Dedeoğlu‘na basıyla eşlik eden Mert Aslan Üçer aynı zamanda eserlerin kaydından ve miksinden de sorumluymuş. Mastering’inde Okan Kaya‘nın ismini gördüğümüz albüme katkı veren diğer kıymetli isimler ise Ekin Sanaç, Berke Can Özcan ve Bruce Cawdron olmuş. Kapağı Aylin Güngör imzalı oaln albüm yazının girişinde de bahsettiğim gibi Caz Plak (Haluk Damar & Erinç Güzel) etiketiyle şimdilik sadece dijital olarak paylaşılmış.

Albümden sizlere tadımlık olarak birkaç ay önce albümün habercisiymişçesine yayınlanan Prince of Gumbay şarkısını seçiyorum. Albümün tamamına da hemen aşağıdan devam edebilirsiniz. Bakalım Maritime sizde ne gibi duygular uyandıracak?

Unutmadan söyleyeyim, karsimuzik.com ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılan müziklerle her gün büyüyen Karşı Müzik Ağustos listelerine şu iki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: Spotify | YouTube

TSU!’yu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend