Tuğçe Şenoğul – Bir Günah Gibi | ve ben yalnız

Tuğçe Şenoğul – Bir Günah Gibi | ve ben yalnız

Sizlere daha ilk bölümünde sevgili Levent Sevi‘nin yeni projesi ve ben yalnız‘dan bahsetmiş ve hatta sizleri sevgili Can Güngör‘ün açılış performansı Sevdim Seni Bir Kere ile baş başa bırakmıştık. Kısa süre içinde ve ben yalnız’ın o kadar çok sayıda şahane bölümü yayınlandı ki inanın ne ara altıncı bölüme geldik ben de bilemiyorum.

ve ben yalnız’ın altıncı bölümünde karizmatik sesli sevgili Tuğçe Şenoğul, Ajda Pekkan‘ın (bu arada programda ciddi bir Ajda Pekkan dominasyonu oluşmak üzere, Levent’in de bunda payı vardır muhakkak) Bir Günah Gibi‘sini öyle bir seslendirmiş ki etkilenmemek elde değil. YouTube’a gider videonun altında Levent’in yazdıklarına bakarsanız, tek etkilenenin siz ve ben olmadığımızı göreceksiniz. Bu arada dinlediğimiz şahane eserin müziği Ochi Chyornye adlı bir Rus Ezgisi iken sözleri ise Fikret Şeneş‘in elinden.

Hızlıca bir önceki bölümlere de değineyim, tavsiyem hepsini ayrı ayrı tıklayıp dinlemeniz yönünde:

5. Melike Şahin – Tanrı Misafiri (Ajda Pekkan)
4. Can Aydınoğlu – Ah Bu Ben (Mazhar Alanson)
3. Kalben – Ve Ben Yalnız (Sevinç Tevs)
2. Nilipek. – Sus Duymasın (Hümeyra)

Önceden de söyledim ancak tekrar etmemde bir sakınca yok, Levent her zaman olduğu gibi yine çok kıymetli bir iş yapıyor, ölümsüz bir arşiv ortaya koyuyor. Sözlü müziğimizin bu güzel örneklerini, birbirinden güzel seslerin yorumlarıyla ve en yalın haliyle dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tuğçe Şenoğul’u takip ediniz:

Tabii Levent Sevi’yi de:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend