Yarkın Duo – Dawn | akustikmasa

Karşılaştığım Müzikler serisini eskiden beri takip edenler sıkı bir Yarkın Duo hayranı olduğumu bilirler. Nağme ve Baturay Yarkın kardeşlerden oluşan ikili, müzikle dolu bir ailenin en genç neslini oluşturuyor. İçinde oldukları her projeye değer katan, yaptıkları her iş ile hayranlık uyandıran kardeşlerden Nağme’nin enstrümanı klasik kemençe, Baturay’ınki ise piyano.

İkili olarak ilk albümlerini 2017 senesinde One ismiyle yayınlayan kardeşler, bu duo’nun yanı sıra birlikte ve ayrı ayrı çok fazla ve farklı türde müzikal projeye de imza atan, sürekli üreten müzik insanları. Videoda dinleyeceğiniz eser Dawn, Baturay’ın bir bestesi. Nağme bu esere sadece klasik kemençesiyle değil vokaliyle de katkıda bulunmuş. One albümünde yer alan bu eseri bu kez Bilgi Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen RGB adlı güzide YouTube kanalındaki “akustikmasa” programında icrâ etmişler. Bu kanal da genel olarak ülkemizdeki nadir güzel YouTube kanallarından.

Heyecanla Yarkın Duo’nun ikinci albümünü bekler ve ikilinin dünyanın her köşesinde verdikleri konserleri gururla takip ederken, Dawn’ın da bir parçası olduğu akustikmasa bölümünün tamamını buraya tıklayarak izleyip/dinleyebilirsiniz.

Yarkın Duo’yu takip ediniz:

Tabii RGB’yi de:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend