Yasemin Mori – Beni Bana Bırak

Yasemin Mori – Beni Bana Bırak

Sevgili Yasemin Mori, yine ateş eden işler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Mori’nin son eseri geçtiğimiz günlerde klibiyle birlikte yayınladığı teklisi Beni Bana Bırak. Karşı Müzik’te kendisinden en son Rampa Stampa teklisi zamanında bahsetmişim, hatırlayanlarınız olacaktır.

Tıpkı bir önceki tekli Rampa Stampa’da olduğu gibi burada da şarkının ses dünyası ile ilgili olarak Serhat Şensesli ismiyle karşılaşıyoruz. Mori ile Şensesli’nin birlikte yaptıkları işlerin Mori’nin müziğini ifade edişine hayli olumlu ve orijinal bir katkı sağladığını düşünüyorum. Aynı düşünceyi iki şarkıdır teklilerin havalı kliplerini yöneten Irmak Altıner ve Mori birlikteliği için de taşıyorum. Bu iki ismin yanı sıra bu görsel ve işitsel eser(ler)in ortaya çıkmasına katkı sağlayan tüm kıymetli isimleri YouTube’daki videonun altındaki künyeden ve Mori’nin ilgili Instagram paylaşımından görebilirsiniz.

İçinde hem bugüne dair, hem de doksanlar Türkçe pop kuşağının sıra dışı hatta yer yer deneysel diyebileceğimiz işlerinden izler bulabileceğiniz Beni Bana Bırak bakalım sizi nasıl etkileyecek? Tabii Mori’ye yanıt İmparator‘un 2003 çıkışlı Tek Tek albümünden geliyor:

Yasemin Mori’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend