Anatolian Rock Revival Project

Bugün müthiş bir kültürel sorumluluk işini sizlerle paylaşacağız, zaten bir kısmınızın hâli hazırda bildiğinden şüphemizin olmadığı Anatolian Rock Revival Project huzurlarınızda.

Bir proje düşünün ki tek amacı Türkiye’de 1980 öncesinde üretilen rock müzik örneklerini en kaliteli halleriyle muhafaza edip daha geniş kitlelere ulaştırmak olsun.

Peki nasıl oluyor bu iş?

Ekip bu dönemden şarkıları bulup kayıtlarına ulaşıyor, bu kayıtları dijital olarak temizleyip düzeltiyor, bir de bu hazineyi tüm dünya anlayabilsin diye serlere İngilizce altyazılar ekleyip, her bir eseri o eser için özel olarak tasarlanmış şahane bir görselle birlikte YouTube’a yüklüyor ve bu çalışmayı da sosyal medya kanallarından paylaşıyor.

Naçizane tavsiyemiz yaklaşık beş yıldır süregelen ve o dönemin kıyıda köşede kalmış pek çok muazzam işine ışık tutan bu projeyi takip etmekle kalmayıp arşivinde de kaybolmanız yönünde.

Bir de şöyle bir bağış kampanyası yapmışlar, bu bağışların ne kadarıyla bu etkileyici projeyi nereye taşıyabileceklerini de tane tane anlatmışlar. Sanata yatırım yapmayı sevenleri buraya da bekleriz.

Biz size bu muazzam arşivden tadımlık olarak Murat Kemaloğlu‘nun 1980 çıkışlı Kaplumbağaların Uykusuna Dek parçasını seçtik, eserin görseli ise Murat Palta‘ya ait. Söylemesi bizden, takibi, arşivi kurcalaması, defineleri keşfetmesi sizden.

Anatolian Rock Revival Project’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend