Ceyl’an Ertem – Seni Senin Gibiler Sevsin Kayıt Günlüğü

Bu kez karşımızda bir albüm kayıt günlüğü var. Bu hayli kıymetli, çünkü günümüzde böyle belgesel/arşiv türü işlere pek önem verilmiyor, haliyle dinleyici müziğin arka planında olan biteni nadiren keşfetme şansına erişiyor.

Ne hoş ki sevgili Ceyl’an Ertem müziğine gösterdiği özeni müziğin oluşum sürecine de gösteriyor, daha doğrusu bu esnada neler olduğunu anlatmaya/aktarmaya da gayret ediyor, bunun sonucunda da elimizde Seni Senin Gibiler Sevsin Kayıt Günlüğü gibi kıymetli bir belge olabiliyor.

Bu çalışmanın bir benzeriyle iki sene önce Yine De Amin Albüm Hikâyesi videosunda denk gelmiştik. Her müzikseverin merakla izleyeceğini düşündüğümüz işler bunlar. Hele müzik sektörünün içindeyseniz, ister şarkıcı olun, ister bir enstrüman çalın, ister ses üzerine çalışın, ister güncel müzik veya müzik tarihi araştırın, bu videolar bulunmaz birer nimet.

Videoda tıpkı albümde olduğu gibi birbirinden kıymetli isimler görüyoruz. Cenk Erdoğan, Robert Mehmet İkiz, Alp Ersönmez, Can Güngör bunlardan sadece birkaçı…

Bu kadar bahsetmişken hemen aşağıya albümün kendisini de iliştirelim, hafızalarımızı tazeleyelim:

Ceyl’an Ertem’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend