Banu Kanıbelli – Hayat Eve Sığar Mı

Banu Kanıbelli geçtiğimiz günlerde Ada Müzik etiketiyle Hayat Eve Sığar Mı adında bir tekli yayınladı. Hatırlayanlarınız olacaktır, kendisine Karşı Müzik’te en son Tutulma kısa çaları ile ilgili bir yazıda yer vermişim. İlk karşılaşıldığında Sağlık Bakanlığı’nın emrivâki sloganını sorgulayan bir isim gibi tınlayan Hayat Eve Sığar Mı’nın arka planında ise daha derin bir hikâye var.

Eser, Şarkılara Mektuplar adlı bir serinin ilk ürünüymüş. Yok olmakta veya dijitalleşerek azalmakta olan mektup türünün bulabildiği nadir yaşam alanlarından biri olan bu kıymetli projede Banu Kanıbelli’ye yazar Eylem Ejder eşlik ediyormuş. Şarkılara Mektuplar hakkında daha çok şey öğrenmek isteyenleri şuraya tıklamaya davet ediyorum.

Hayat Eve Sığar Mı’nın sözleri projenin ortağı Eylem Ejder’in Mimesis Dergi‘de yazdığı bir mektuptan şarkı sözüne uyarlanmış. Şarkının düzenlemesinde Banu Kanıbelli’nin yanı sıra Cansun Küçüktürk‘ün de ismini görüyoruz ki kendisi aynı zamanda eserin kayıt, miks ve mastering süreçlerini de yürütmüş.

Şarkılara Mektuplar’ın gelecek ürünlerini beklerken bir yandan da kendi duygularımızla Hayat Eve Sığar Mı’nın anlattığı duyguları karşılaştırabiliriz bence.

Banu Kanıbelli’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend