Başak Yavuz – Muhip Bey

Başak Yavuz – Muhip Bey

Öncelikle kafamı hep karıştıran bir konuyu sizlere danışarak başlayayım bu yazıya. Tekli veya single dediğimiz şey tek bir parçadan oluşmaz mı? Birden çok şarkı işin içine girince o bir kısa çalara dönüşmez mi? Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. 🙂

Gelelim yazının esas konusuna, sevgili Başak Yavuz‘un şahane bir ikilisi yayınlandı. (En risksizi ikili demek sanırım şimdilik.) Muhip Bey adındaki ikilinin giriş şarkısı Ağrı, çıkış şarkısı ise Esmer. İkisi de birbirinden güçlü şarkılar, insanı dinlerken müzik dinlediğine şükrettirecek güzellikteler.

Her iki şarkının sözleri de Ahmet Muhip Dıranas‘ın şiirlerinden, güzel şiir ve güzel müziğin birlikteliği gerçekten bambaşka oluyor. Başak’ın teşekkür yazısındaki müzisyenlere de değinmek isterim. Albümde emeği geçen çok değerli müzisyenler Ayşe Tütüncü, Ertan Tekin, Mert Altuntaş, Memduh Akatay ve İstanbul Strings ekibine, kayıtta ve mikste Sinan Sakızlı ve Hayyam Stüdyoları ekibine, mastering’de Oscar Zambrano ve Zampol Productions ekibine, kapak fotoğrafını çeken sevgili Aslı Girgin ve ekibine, kapak tasarımı için sevgili Sanat Deliorman‘a teşekkür etmiş Başak, devamı için buraya bakınız.

Başak Yavuz’u takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend