Bilge Günaydın – Daydreams

Bu haftaya müthiş bir albümle başlıyoruz, huzurlarınızda Bilge Günaydın‘ın Daydreams uzun çaları var.

Bilge Günaydın’ın ilk albümü olan ve Ada Müzik etiketiyle yayımlanan Daydreams’teki tüm eserlerin beste ve düzenlemeleri sanatçıya aitmiş. Boşuna müthiş demedim, eserleri ve düzenlemelerini dinleyince bana hak vereceksiniz. Albümde yer alan birbirinden kıymetli isimlerin de bu müthişlikte katkısı büyük tabii.

Bilge Günaydın’ın piyano ve synth’lerini dinlediğimiz albümde saksafonda Serhan Erkol ve sevgili Tamer Temel‘i, kontrbasta Kağan Yıldız ve Apostolos Sideris‘i, davulda Berke Özgümüş‘ü duyuyoruz. Bu isimlerin yanı sıra Cenk Erdoğan albümün iki şarkısını perdesiz gitarıyla süslerken, albümün ilk klip şarkısı olan ve benim de sizlere albümden tadımlık olarak seçtiğim Snow adlı eserde ise Esra Kayıkçı‘nın vokalini dinliyoruz. Albümün miksi Hayyam Stüdyoları‘nda Sinan Sakızlı tarafından yapılırken, mastering’inde ise Dave Darlington‘un adıyla karşılaşıyoruz.

Böyle güçlü işlerle karşılaşınca gerçekten heyecanlanıyor ve mutlu oluyorum. Albümün tamamını da hemen aşağıya iliştiriyorum, oradan dinlemeye devam edersiniz. Bakalım Bilge Günaydın’ın müziği albümün adı gibi sizi de hülyalara daldıracak mı?

Bilge Günaydın’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend