Bahr – I Resist

Haftaya güzel başladık, güzel devam ediyoruz. Şimdi de karşımızda Bahr‘ın kısa çalar formatındaki ilk albümü I Resist var.

Bahr geçtiğimiz yıl Radyo Boğaziçi‘nin efsane müzik yarışması Battle of the Bands‘in 21.’sinin birincisi olarak bir anda dikkatleri üzerine çekmiş. Bu yıl ise Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle ilk albümü I Resist’i yayımlamış ve hatta albümün kapanış şarkısı Those Streets‘i de kliplendirmiş. Keza ben de sizler için albümden tadımlık olarak bu şarkıyı seçtim.

Sözü ve müziği Yusuf Bahar, Ceren Bettemir ve Nihal Saruhanlı‘ya yani Bahr grubuna ait olan şarkıda Yusuf Bahar’ın gitar ve vokallerini, Ceren Bettemir’in bas ve vokallerini ve sevgili Nihal Saruhanlı’nın davul, perküsyon ve drum synth’lerini dinliyoruz. Eserin kaydı ve miksi Aybars Gülümser (Studio Drum & Bass) tarafından yapılırken mastering’de sevgili Barkın Engin‘in ismini görüyoruz. Ebru Gümrükçüoğlu‘nun yönettiği klipte aynı zamanda Onursal Yazman‘ın çektiği performans görüntülerine de denk geleceksiniz.

Bakalım Bahr’ın Amerikan halk müziği (hatta oraya da İrlanda’dan göçenlerin havaları) esintili bu ilk albümü I Resist hakkında siz neler düşüneceksiniz? Albümün tamamını hemen aşağıdan dinlemeye devam edebilirsiniz.

Bahr’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend