Cem Adrian & Ahmet Aslan – Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman (Emrah Türken Remiks)

Cem Adrian & Ahmet Aslan – Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman (Emrah Türken Remiks)

Sevgili Cem Adrian birkaç gün önce Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman türküsü yorumunun bir remiksini paylaştı. Cem Adrian bu türküyü iki sene önce Ahmet Aslan ile birlikte yorumlamış ve bir tekli olarak yayınlamıştı, bugün karşımızdaki remiks ise Emrah Türken‘in elinden çıkmış.

Bu remiks gelmekte olan bir remiks albümünün açılışı mıdır yoksa tekil bir iş midir bilmiyorum ama hayli güzel bir yeniden düzenleme/karıştırma ile karşı karşıyayız. Klasik eserlerde ve halk müziği eserlerinde “işin esasına mı sadık kalmalı yoksa onu değiştirip geliştirmeli mi” konusu bitmeyen bir tartışma, keza benim de bu konudaki fikirlerim eserden esere değiştiği gibi bu değişikliğin sebebi yorumların veya düzenlemelerin anlamlı olup olmamasıyla da alakalı. Sonuç olarak bu işlerin güzel yapıldığında eserin orijinalinin de ömrünü uzattığını, kötü yapıldığındaysa esere saygısızlık edildiğini düşünüyorum sanırım içten içe. Neyse ki bu kez elimizde hem ilk yorum, hem de remiks olarak hayli sağlam işler var.

Emrah Türken’in remiksinin Mustafa Özen tarafından çekilmiş klibinde Gizem Topal’ın her zamanki gibi etkileyici dansıyla karşılaşacaksınız. Kendisini daha karsimuzik.com adresine taşınmadan önceki ilk Karşılaştığım Müzikler yazımda yer alan Berkay Özideş‘in FSU klibinden beri severek takip ediyorum, bence siz de takip etmelisiniz. Eserin 2018 yılındaki remiks öncesi hâlini de hemen aşağıya iliştiriyorum. Bakalım siz bu düzenlemenin bu versiyonu hakkında veya genel olarak geçmişten gelen eserlerin yenilenmesi hakkında neler düşüneceksiniz?

Emrah Türken’i takip ediniz:

Cem Adrian’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend