Yarkın Duo – Longing (Fire)

Bugün karşımızda Yarkın Duo‘nun yani Nağme Yarkın ve Baturay Yarkın‘dan oluşan sevgili Yarkın Kardeşlerin etkileyici bir teklisi var, Longing (Fire) adında. Meditasyon ile “buluşmuş” iki müzisyenin elementler aracılığıyla dertlerini aktardığı bir serinin ilk adımı olan Longing, ateşin harekete geçirme, yaratma ve başlatma yönünü temsil ediyormuş.

Dinlediğiniz eser sizin de tahmin edeceğiniz üzere diğer üç elementi yani toprak, su ve havayı da içeren ve Haziran sonunda yayınlanması planlanan Quintessence albümünün de habercisiymiş aynı zamanda. Quintessence yani 5. element, görünmeyen ama diğer elementleri birbirine bağlayan, boşlukları dolduran, her şeyin özü ve kökeni olan boşluk elementiymiş. Bu durumda belki de boşluğu dolduran şey Nağme ve Baturay’ın nefesidir, kim bilir?

Kaydın bir diğer etkileyici yanı ise yaygın olarak insan bedeni ve ruhuna iyi geldiğine inanılan 432 Hertz frekansında gerçekleştirilmesi. Bir gün boyunca farklı odalarda, birbirini sadece duyarak, dinleyerek ve hissederek eşzamanlı doğaçlama üretilen bu eser, tıpkı onu kaydedenler gibi dinleyenleri de o anlara, o hisse ve ateşin ruhuna ulaşmaya davet ediyor.

Naçizane tavsiyem bu kaydı kulaklıklarınızı takıp başka hiçbir şey yapmadan, sadece müziğin ve anlattıklarının gücüne odaklanarak dinlemeniz, yani bir nevi sizin de bu ayine katılmanız yönünde. Bakalım ateş size neler anlatacak?

Yarkın Duo’yu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend