Cihan Mürtezaoğlu – Gamlanma

Cihan Mürtezaoğlu – Gamlanma

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı sevgili Cihan Mürtezaoğlu ile Kadıköy’de denk geldik. Kendisine dedim ki “hem yeni teklin ile hem de parçanın animasyonu ile ilgili çok güzel sözler duydum, henüz dinlemedim ama dinleyince muhtemelen seni öveceğim”. Sonrasında gülüştük. Ancak vakit oldu parçayı dinledim, videosunu izledim, şimdi de yazma vakti.

Karacaoğlan‘ın sözlerini besteleyen Cihan aynı zamanda parçanın hem düzenlemesini yapmış hem de bas dahil tüm gitarlarını çalıp bir de üstüne eseri seslendirmiş. Emin İnal‘ın klavye çaldığı kayıtta, Zafer Tunç Resuloğlu davul, Emre Nişancı synth’leri çalmış. Emre aynı zamanda parçanın miksini de üstlenmiş, mastering ise Tarık Ceran‘ın elinden çıkmış. İzlediğiniz illüstrasyon Ömer Faruk Güven‘in, bu illüstrasyonun hareketlendirilmesi ise Utku Korkmaz‘ın işiymiş.

Gamlanma‘da hem Cihan’ın ilk dönemlerinden bazı izler var, hem de synth dokunuşlarının verdiği bir hisle gelecek dönemlere dair bazı sinyaller. Güzel geldi açıkçası böyle bir tekli, sözleri de iliştireyim de içiniz açılır belki biraz:

Kemler iyi göremez
Gamlanma gönül gamlanma
Bin kaygı bir borç ödemez
Gamlanma gönül gamlanma

Koyun meler kuzu meler
Sular hendeğinde dolar
Ağlayanlar bir gün güler
Gamlanma gönül gamlanma

Naçar Karacaoğlan naçar
Pençe vurup göğsün açar
Kara gündür gelir geçer
Gamlanma gönül gamlanma

Cihan Mürtezaoğlu’nu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend