Dr. Skull – Her Şey Yolunda

Türk rock sahnemizin büyülü ekiplerinden Dr. Skull‘dan bir eserle karşınızdayız bugün. Yaşı yetenleriniz belki Dr. Skull’ı hatırlar, yaşı yetmeyenlerinizden şanslı olanlarınız ise belki onların şarkılarına veya albümlerine hayatının bir noktasında denk gelmiştir.

1985’te kurulan, 1990, 1992 ve 1994’te müzik tarihimize üç efsane albüm bırakan Dr. Skull’ın bu kıymetli üç albümü 2018’de tekrar mastering sürecinden geçirilerek 2019’da bir üçlü formatında yayınlandı. Dr. Skull bununla da kalmadı 2019’un sonuna doğru Ankara’da 25 yıl sonra efsane bir konser vererek yayınlayacakları bir konser albümünü de duyurdu. İşte bu yazının konusu olan Her Şey Yolunda da o konserdeki performanslardan biri olup Ayhan Aydın (MIRAGE Stüdyoları) tarafından kaydedilip, mikslenip mastering’den geçmiş.

Şarkının izlediğiniz videosu ise o konsere gelen ve yıllardır bu anı bekleyen sadık Dr. Skull hayranlarının fotoğraflarıyla oluşturulmuş. Tabii ekibin kıymetli hayranlarından Çağlan Tekil‘i de göreceksiniz videoda, ışıklar içinde uyusun.

Özellikle genç okuyucularımız için Her Şey Yolunda parçasının da içinde yer aldığı Hershey Yolunda!? albümünü de hemen aşağıya iliştireyim, hatta yapmışken Dr. Skull’ın tüm albümlerini de alt alta koyayım, genç kuşağa böyle değerleri aktarmak lazım malum.

Bir de yazının içine üniversiteye başladığım sene tanıştığım ve gerek büyüleyici solosu gerek hissiyatıyla binlerce kez dinleyip hâlâ dinlemelere doyamadığım Princess parçasını da bıraktım. Bu da böyle farklı formatta bir ustalara saygı yazısı olmuş olsun. Gelmekte olan konser albümünde buluşmak dileğiyle.

Dr. Skull’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend