Ezhel & Murda – Made In Turkey

Sevgili Ezhel ve Murda ikilisini AYA‘dan sonra dünyada tanımayan kalmadı herhalde. Hatırlayanlarınız olacaktır AYA’ya ben de Karşı Müzik’te yer vermiştim. İşbu ikili geçtiğimiz günlerde Made In Turkey adında bir albüm yayınladı. Albümden AYA’nın yanı sıra iki ay önce paylaşılan ve albüme ismini veren parça Made in Turkey ile Boynumdaki Chain‘i zaten biliyorduk. Ancak bildiklerimizin iki katı kadar da bilmediğimiz taze parça içeren dolu dolu bir iş çıktı karşımıza.

Kimi şarkıda Ezhel’in, kimi şarkıda Murda’nın tarzının ağır bastığını görüyoruz albümde ama bunların hepsi bir potada eritilerek düzenlenmiş, işlenmiş ve böylece birbirinden kopuk veya tutarsız şarkılar olarak karşımıza dikilmemiş. Benim şahsi zevkim Latin rüzgarlarından ziyade daha karanlık hisli şarkılardan yana. Bir de naçizane Ezhel’in dünyaya açılışını, yaptığı birbirinden iyi düetleri, kazandığı başarıları çok beğenmemin yanı sıra onun biraz daha gerçek sorunlardan bahsettiği, zihin doluluğunu söze döktüğü, lafını esirgemediği, kendinin veya etrafının hikâyelerini anlattığı parçalarını özlüyorum. Umarım gelecekte bu özlediğim çizgideki yeni eserler de duyarız kendisinden.

Albümden size tadımlık olarak favorim Anadolu Flex‘i seçtim ama yazının içine albümün şimdilik yayınlanan her iki klip parçasını da iliştirdim. Tabii her zaman olduğu gibi albümün tamamına da aşağıdan devam edebilirisniz. Bakalım siz Made In Turkey hakkında ne düşüneceksiniz?

Ezhel’i takip edin:

Tabii Murda’yı da:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend