Ekin Beril – Dualite

Ekin Beril – Dualite

Sevgili Ekin Beril bekledi bekledi ve uzun yıllardır bizim de heyecanla beklediğimiz ilk uzun çalar albümü Dualite‘yi bu ayın başında yayınladı.

Ülkemizin heyecan verici genç müzisyenlerinden olan Ekin’i hayranları 4-5 senedir ilk başlarda YouTube, sonra da tüm dijital mecralar üzerinden takip ediyordu. Başlarda kendisini yorumlarıyla tanımaya başladık, sonra bir baktık Ekin, Sertab Erener ile ortak bir şeyler yapıyor, daha sonra kısa çalarlar, başka isimlerle ortak projeler derken geldik bu kıymetli uzun çalara. Karşımızda bu kez tamamı Ekin Beril’e ait mis gibi 11 eser var.

Çevire çevire dinlemelik bir albüm olmuş Dualite, albümün ilk klibi de Utku Kemal Durmaçalış‘ın yönetmenliğiyle Uzayın Dibi parçasına gelmiş. Ekin Beril’in yazdığı şarkı Caner Anar (Playjoy) tarafından düzenlenmiş, Emre Nişancı tarafından mikslenmiş, Chris Sansom (Propeller Mastering) tarafından mastering sürecinden geçirilmiş.

Ekin’i daha yakından tanımak isteyenleri sevgili Tuğçe ve Cihad’ın Açık Radyo‘da yaptığı ve Ekin’i de konuk ettikleri Bir Baba Indie Lokal‘in 43. bölümüne alalım; albümün tamamına devam etmek isteyenleri de hemen aşağıya buyur edelim.

Ekin Beril’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend