Sahte Rakı – Filtresiz

Memleketimizin gurur kaynağı blues ve rock’n roll grubu Sahte Rakı 2020’ye de bir kısa çalar bıraktı. Filtresiz adlı bu şahane mini albüm birbirinden sıkı üç eseri barındırıyor. Sahte Rakı’dan en son Ferah albümün ardından bahsetmişiz, geçtiğimiz yılın ortalarında.

Size bu üçlüden tadımlık olarak Peyk‘in sözü ve müziği İrfan Alış‘a ait Adın Batsın Süpermen‘inin mis gibi bir yorumunu seçtim. Vokalde Korhan Kodaman, gitarlarda Uluç Büyükbeşe ve Tolga Can Şişman, saksafonlarda Fırat Avcı ve Ege Cömert, mızıkada Dinçer Tuğmaner, basta Eren Mutlu ve davulda Can Turfan‘ı dinlediğimiz kaydın hayli kalabalık bir yardımcı vokal ekibi var. Grup üyelerinin bir kısmına geri vokallerde yardım eden isimlerimiz Barlas Akıncı, Eren Bakaç, Evren Yılmaz ve Murat Hizan. Bu arada klip değil ama klibimsi hareketli videonun tasarımı ve kurgusu mızıkasını dinlediğimiz Dinçer Tuğmaner’e, Süpermen canlandırması ise gitarını dinlediğimiz Tolga Can Şişman’a ait. 2018’de Mostar‘da Pavarotti Music Centre’da kaydedilen albümün miksi ve mastering’i Arıkan Sırakaya (Arı Stüdyo) tarafından bu yıl yapılmış.

Mart başında yayınlanan bu kısa çalar eminim ağırlıklı olarak evde olsak da bizlere güzel bir yürüyüş yapmışız kadar keyif verecek. Süpermen’in dışındaki diğer iki şarkıyı da muhakkak dinlemelisiniz diyor ve albümün tamamını hemen aşağıya iliştiriyorum.

Sahte Rakı’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend