Elif Çağlar On Vocals – You Ask My Name

Elif Çağlar On Vocals – You Ask My Name

Şimdi de karşımızda sevgili Elif Çağlar‘ın şahane yeni projesi Elif Çağlar On Vocals ve bu projenin klibiyle birlikte yayınlanan ilk teklisi You Ask My Name var. Hatırlayanlarınız olacaktır kendisinden Karşı Müzik’te son olarak SONIC BOOM yazımda bahsetmiştim. Hatta bu günlerde SONIC BOOM ile beraber kendisini Antalya‘da Akra Caz Festivali‘nde dinlemeyi umuyorduk ama salgın sağ olsun, şimdilik kayıtlarla yetinmeye devam edeceğiz.

Her şey Elif Çağlar’ın konserlerinde de kullandığı Helicone – Voicelive Touch 2 isimli bir vokal işleyicisi ile başlamış. Efektlerdir, loop’lardır, üst üste harmanlanan katmanlardır, acapella’lardır derken iş You Ask My Name ve benzeri birçok şarkıya kadar varmış. Gelecekte ara ara bu projeden tekliler mi görürüz yoksa bir anda karşımıza bir albüm mü çıkar bilemiyorum ama Elif Çağlar’ın vokaline hayran bir insan olarak her seçenekten mutlu olacağım şimdiden belli.

Sözü ve müziği Çağlar’a ait olan parça ArtçıSanat‘ta kaydedilmiş. Miksi ve mastering’i Deniz Doğançay tarafından kaydedilen eserin klibi ise Ceyda Günalp‘in elinden çıkmış. Her zamanki gibi nu-DC Records etiketiyle yayınlanan teklinin kapağında ise Özeren Gökçe‘nin imzasını görüyoruz.

Bakalım Elif Çağlar’ın bu yeni projesi ve teklisi sizde ne gibi duygular uyandıracak?

Elif Çağlar’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend