Emre Akbay – Akustik Karşılaşma

Sevgili Emre Akbay ile burada son karşılaştığımda kendisinin Cüneyt Çakal ile birlikte ürettiği Hangi Rüzgar parçasına değinmişim. Hangi Rüzgar’ın aksine Emre bu kez yine bizim onu tanıdığımız akustik köklerine dönüp 2015 ile 2019 arasında şekillendirdiği beş şarkısının akustik versiyonlarını sevenleriyle bir kısa çalar olarak paylaşıyor. İşte bu akustik üslup albümün ismine de yansımış ve Akustik Karşılaşma olmuş kısa çaların ismi.

Karantinanın ilk günlerinde başlanılan kayıt süreci Mayıs’ın ilk gününde meyvesini vermiş böylece. Beş şarkının tamamının sözü, müziği, gitar ve vokalleri Emre’ye ait. Düzenlemelerde Emre’ye eşlik eden Şenol Coşkun‘u aynı zamanda synth’lerde ve kaydın miks/mastering sürecinde görüyoruz. Albümün etkileyici kapak görselinde ise Elif Gökçe Tunçel‘in imzası var.

Bu evde kalma süreci mi beni böyle etkiledi bilmem ama akustik işlerden daha çok keyif aldığım günler yaşıyorum, şayet siz de benzer bir ruh halindeyseniz Akustik Karşılaşma’yı seveceğinizi düşünüyorum. Size albümden tadımlık olarak giriş parçası Fırtına Yok‘u seçtim, bakalım sizin favoriniz hangi parça olacak?

Emre Akbay’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend