Ozan Tekin – Pillars of Salt

Sevgili Ozan Tekin‘in kendi adıyla yayınladığı ilk albümü Pillars of Salt var bu kez karşımızda. Önceden dahil olduğu veya bizzat gerçekleştirdiği Seyrek Rifat gibi projelerden ayrı olarak Pillars of Salt’ın çok daha karanlık ve atmosferik bir yanı var.

Türü ambient olarak sınıflandırılabilecek bu albümün çıkışına Ozan’ın, Burak Çevik‘in Tuzdan Kaide (The Pillar of Salt) filmi için yazdığı üç parça sebep olmuş. Bunun üzerine eklenen diğer parçalar sonucu iş kısmen filmden türemiş kısmen de filmden bağımsızlaşmış. Ozan’ın bu süreci ve genel olarak albüme dair pek çok şeyi Time Out için Mehmet Ak‘a anlattığı röportajını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bu karanlık albüm sanatçının söylediğinin aksine tam olarak şehir hayatına, gündelik koşturmacaya, metroya, metrobüse, kapalı havalara, vapurdan bakılan gri bulutlara fon oluşturacak ve kasvetinizi artıracak nitelikte. Ozan’ın az güneşli Alman ellerine yerleşmesinin bu kasvette etkisi ne kadardır, o da ayrı bir tartışma konusu.

Albümden sizler için A Bird at Nordring‘i seçtik tadımlık olarak, ancak tek bu eserle yetinmeyip hemen aşağıdan bu atmosferin tamamını deneyimlenizi ayrıca tavsiye ederiz.

Ozan Tekin’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend