Emre Oktayoğlu – Yüzündeki Güneş

Bugün karşımızda Emre Oktayoğlu‘nun kendi adıyla yayınladığı ilk uzun çalar albümü Yüzündeki Güneş var. Emre’yi geçmişte ilk olarak İstanbul 12 Orkestrası‘yla tanımıştık. 2018’deyse Emre, Zümra Oktayoğlu ile birlikte ilk teklisi Film Bitti‘yi paylaşmıştı.

Albümde piyanist, gitarist, besteci (Çağrı Çığ Sığırcı‘ya ait Merhaba Yalnızlık şarkısı hariç) ve düzenlemeci olarak yer alan Emre’ye bu süreçte Şenova Ülker, Alpar Lü, Dünyacan Yılmaz, Nilgün Lü, Başak Elkutlu, Ege Semercioğlu ve Zümra Oktayoğlu gibi birbirinden kıymetli müzik insanları eşlik etmiş. Kayıt ve miksinde Ege Semercioğlu’nun, mastering’de ise Burak Ataş‘ın imzasını taşıyan albümün akustik piyanoları Babajim İstanbul Stüdyosu‘nda kaydedilirken, albümün fotoğrafları ise Dilan Bozyel tarafından çekilmiş.

Bunca kıymetli ismi içeren bir albümün güzel olmaması şaşırtıcı olurdu zaten. Biz size albümden tadımlık olarak albümün açılış şarkısı olan Çok Acıyor‘u seçtik, albümün diğer güzel şarkılarını keşfetmek isteyenler hemen aşağıdan albümü dinlemeye devam edebilir.

Emre Oktayoğlu’nu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend