Zeynep Bastık – Çukur

Zeynep Bastık – Çukur

Sevgili Zeynep Bastık geçtiğimiz günlerde klibiyle beraber Çukur adında yeni bir tekli paylaştı.

Özellikle yorumlarıyla bu denli göz önünde olan birinin kendi şarkılarını yapması her zaman daha fazla eleştiriyi beraberinde getirir; çünkü dinleyicilerin beklentisi -yorumlanan şarkıların gücü ve yorumun güzelliğiyle birlikte- hayli yükselmiş olabilir. Ancak Zeynep Bastık, Çukur ile gayet kaliteli bir iş yaptığı için bu eleştirilerden kolayca sıyrılabilir.

Popüler bir şarkıda olması gereken her şeye sahip olan parça (dinleyeni yakalayan melodiler, akılda kalıcı sözler, tekrar eden bölümler, giderek yükselen bir düzenleme, vurucu noktalarda gelen dur kalklar, vb.) neyse ki popüler şarkıların özensizliği ve birbirinin aynılığından nasibini almamış. Kısacası Zeynep Bastık yorumlamayı çok sevdiği Türkçe popun o kaliteli altın çağı eserleri gibi hem çok geniş kitlelere kolayca yayılabilecek, hem de tanıdık ama bayağı olmayan bir iş yapmanın formülünü bulmuş gibi duruyor.

Sözlerini Zeynep Bastık’ın yazdığı eserin müziğinde Zeynep Bastık ile birlikte Çağrı Telkıvıran‘ın imzası var. Çağrı Telkıvıran aynı zamanda şarkının düzenlemesini de yaparken, davullarda ise Berk Telkıvıran‘ın görüyoruz. Doğukan Aydın ise şarkının akustik gitarlarını çalmakla kalmayıp miksine ve mastering’ine de el atmış. Şarkının Tolga Akış ve Mehmet Ali Ergin yönetimindeki klibinde ise Can Gökdoğan‘ın Zeynep Bastık ile gerçekleştirdiği etkileyici dansı izliyoruz.

Bu seneye Uslanmıyor Bu ile başlayan Zeynep Bastık belli ki 2020’ye bol bol güzel işler serpiştirecek.

Zeynep Bastık’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend