enisimunis – Bile Bile

Sevgili Enis -veya artık kendisini sahne adıyla analım enisimunis– ilk resmi kaydını dün müzikseverlerle paylaştı. Bu derdin tasanın içinde böyle yumuşacık, huzurlu, sanki yıllardır severek dinlediğim bir şarkıymışçasına beni yatıştıran Bile Bile‘ye ihtiyacım varmış.

Sözü ve müziği enisimunis’e ait olan Bile Bile’nin kayıt sürecinde Enis’e pek çok kıymetli müzik insanı eşlik etmiş. Düzenlemede enisimunis’in yanı sıra sevgili Ahmet Ali Arslan‘ı görüyoruz ki Ahmet Ali aynı zamanda eserin gitarları, kaydı ve miksinde de karşımıza çıkıyor. Basta Ozan Kısaparmak‘ı, klarnette Zafer Özkan‘ı, synth’te Alican İpek‘i -ki kendisi kayıtlarda da emek harcamış- ve perküsyonda Berke Can Özcan‘ı dinlediğimiz eserin kaydı Stüdyo Mefharet‘te gerçekleşirken, kaydın mastering’i ise Feryin Kaya‘nın imzasını taşıyor. Kapak görselini ise Batuhan Çetin tasarlamış.

Enis ile üniversiteden Türk Müziği Kulübü’nden (BÜTMK) tanışıyoruz, ne hoş böyle yıllar sonra yine müzikle karşılaşmak ve Enis’in belli ki yıllanmış bir eserini dinleyip huzur bulmak. Yanılmıyorsam bohçasında daha pek çok eser vardır enisimunis’in, heyecanla onları peyderpey biz müzikseverlerle paylaşmasını bekliyoruz.

enisimunis’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend