Esra Kayıkçı – Kelebek Orkide

Sevgili Esra Kayıkçı, Mart ortasında Lin Records etiketiyle Kelebek Orkide adlı bir duble yayınladı. İkiliye ismini veren şarkının yanı sıra Sağım Solum Yokluğun adlı bir şarkıyı daha içeren bu güzel çalışma sizi 11-12 dakikalık pek güzel bir yolculuğa davet ediyor adeta.

Albümden sizlere tadımlık olarak Sağım Solum Yokluğun’u seçtim keza şarkının en az kendisi kadar etkileyici bir de klibi var. Danslı kliplerin keyfi zaten bambaşka oluyor, belik de birden çok sanatın üst üste binmesi vuruculuğu artırıyordur, kim bilir? Emre Durmaz‘ın yönettiği, sanat yönetmenliğini ise Buse Kıral‘ın yaptığı klipte Elif Korkmaz ve Argun Sayın‘ın performanslarını izliyoruz. Müziği Esra Kayıkçı’ya ait bu güzel eserin sözlerinde Esra Kayıkçı’nın yanında Mehmet Karadağ‘ın da imzası varmış. Eserin düzenlemesi ise Hakan Kamalı‘ya aitmiş. Uraz Kıvaner‘in piyanosunu, Esra Kayıkçı’nın vokalini ve kontrbasını, Fırtına Kıral‘ın davulunu dinlediğimiz kayıt Egemen Özkasnaklı ve Halil İbrahim Işık tarafından İstanbul‘daki Studio Keyboard‘da gerçekleştirilmiş. Eserin miksinde Semih Çelik‘in (BAU Studios) mastering’indeyse Erim Akman‘ın (Harem Studios) adını görüyoruz. Kısacası hayli güzel bir görsel ve işitsel şölen ile karşı karşıyayız.

İçinde dansın, müziğin, sözlerin, ışığın, gölgenin, renklerin ve daha pek çok iç içe geçmiş güzelliğin aynı anda yer aldığı nice güzel işlerle karşılaşmak dileğiyle diyor ve ikiliye adını veren eseri de dinlemeniz dileğiyle dubleyi hemen aşağıya iliştiriyorum.

Esra Kayıkçı’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend