Hakan Yılmaz – Raylar Boyunca

Hakan Yılmaz – Raylar Boyunca

Sevgili Hakan Yılmaz, bir süredir beklediğimiz “Yeni Şarkılar” serisinin ilk teklisi Raylar Boyunca‘yı geçtiğimiz günlerde Ada Müzik etiketiyle yayınladı.

Kulaklarımızda ilk kez şarkının aynı zamanda bestecisi olan rahmetli Tanju Duru‘nun 2007 yılında yayınladığı Duru Zamanlar albümündeki Kıvanç Someren‘in seslendirdiği hâliyle yer eden Raylar Boyunca bu kez yıllar sonra söz yazarının sesinden bambaşka bir düzenleme ile karşımıza dikiliyor.

Kadıköy Harem’s Stüdyo‘da Evren Arkman ve Mert Yüksel tarafından kaydedilen eserin miks ve mastering’i de yine Evren Arkman tarafından yapılmış. Düzenlemede ise Evren Arkman’ın yanı sıra Hakan Yılmaz ve Esat Mert Koç‘un da parmağı varmış. Bahtiyar Çakmak‘ın cura ve bağlama, Deniz Bayrak ve Erkan Kamil Yüksel‘in gitar, Esat Mert Koç’un klavye ve keman, Evren Arkman’ın bas gitar, İmdat Taş‘ın kaval, Murat Yazıcı‘nın bağlama çaldığı eserin kapak tasarımı ise Ragıp İncesağır‘a ait.

Bakalım Raylar Boyunca ile başladığımız bu yeni yolculukta Hakan Yılmaz’ın yumuşacık sesinden daha hangi eserlerini dinleyeceğiz, bu müzikli yolculukta kendisinden ne gibi farklı yorumlar ve düzenlemeler duyacağız.

Tanju Duru’yu anmışken aşağıya şarkının ondan dinlediğimiz ilk hâlini de bırakmadan geçmeyelim.

Hakan Yılmaz’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend