Özge Özdemir – Dance Journals

Bugün sizi şahane bir müzik ve dans programı ile karşılaştıracağım, huzurlarınızda sevgili Özge Özdemir‘in el emeği göz nuru belgesel serisi Dance Journals var!

Özge uzun süredir İngiltere‘nin başkenti Londra‘da yaşıyor ve BBC‘de çalışıyor. Kendisini ara ara BBC’de ülkemizdeki sıra dışı durumları yorumlarken görmek mümkün. Bunun yanı sıra Özge tutkusu olan dans üzerine bir belgesel serisi yapmak istiyor ve böylece Dance Journals ortaya çıkıyor.

Ben size tadımlık olarak serinin Oryantal (Belly Dance) bölümünü bırakıyorum. Bu bölümde dansçı Tevec‘in Essex‘deki Turquoise Restoran‘daki performansını öncesi ve sonrasıyla görebilirsiniz. Aşağıdaki YouTube bağlantısına tıklarsanız serinin Roman‘ından Flamenko‘suna kadar çeşitli dünya danslarına dair nice bölümlerini de bulacaksınız. Takipte kalmakta fayda var, diliyoruz Özge’nin bu güzel projesi tüm dansseverlere ulaşır.

Bu arada videolar İngilizce olsa da alt yazı seçeneklerinden Türkçe‘yi seçerek de bölümleri izleyebilirsiniz. Haydi hem izleyin hem de minik minik deneyin bakalım ortaya neler çıkacak?

Dance Journals’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend