Hakan Yılmaz – Yol

Hakan Yılmaz – Yol

Bugün karşımızda sevgili Hakan Yılmaz‘ın birkaç gün önce paylaştığı Yol kısa çaları var. Hatırlayanlarınız olacaktır, Hakan Hoca’dan en son Raylar Boyunca ve Aklım Hep Sende parçalarını yeniden yorumladığı geçtiğimiz sene bahsetmişim Karşı Müzik’te.

Dört şarkılık Yol adlı bu mini albüm, aslına bakarsanız önümüzdeki günlerde gelecek iki devam kısa çalarıyla birlikte (Aşk ve Zaman) normal bir uzun çalar albüme dönüşecekmiş. Günümüzdeki müzik dinleme alışkanlığını düşünürsek böyle teker teker ya da kısa çalarlar halinde yapılanları paylaşmak, güzel işlerin sindirilerek dinlenmesi ve arada kaynamaması açısından daha iyi oldu ve normalleşti artık. Yol’un devamı görünene kadar biz bu dört güzel eseri çevire çevire dinlemeye devam edelim.

Albümden size tadımlık olarak Yolların Ardından adlı albümün son şarkısını seçtim, nedense ilk dinleyişte beni biraz daha fazla etkiledi bu eser. Sözü ve bestesi Hakan Yılmaz’a ait olan eserde düzenlemede Hakan Hoca’ya şarkının gitarlarında da karşımıza çıkan Deniz Bayrak ve Evren Arkman ikilisi destek olmuş. Evren Arkman’ın ismiyle aynı zamanda kayıt, miks ve mastering süreçlerinde de karşılaşırken, Harems Stüdyo‘da kaydedilen albümün baslarını ise Efe Demiryoğuran çalmış. Albümün kapağı Ragıp İncesağır imzalı.

Yaklaşık bir yıllık bir zamandan sonra Hakan Hoca’nın hem çok güçlü, hem yumuşacık sesi, hem mesajını net veren üslubunu dinlemek bana çok iyi geldi, dilerim size de iyi gelir. Kısa çaların tamamına hemen aşağıdan devam edebilirsiniz. Bakalım Yol sizde ne gibi düşünceler doğuracak?

Hakan Yılmaz’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend