İncesaz – Mavi Kayık

Sevgili İncesaz geçtiğimiz günlerde iki şarkılık pek güzel bir duble yayınladı. İkili adını, iki şarkıdan birininden, Mavi Kayık‘tan alıyor. Dublenin ikinci eserinin ismi ise Pirâye, evet Nâzım’ın Piraye’si ki ben de sizin kulaklarınız için ikiliden tadımlık olarak Pirâye’yi buraya iliştirmeyi tercih ettim.

Birbirinden kıymetli müzisyenler ve eserlerle dolu irili ufaklı on albüm, doksanların ortasından bugüne neredeyse çeyrek asırlık bir ekip, kıymetli hikâyeler ve bunun sonucunda neredeyse ülkemizdeki herkesin gönlüne dokunmuş bir grup. İncesaz’ın internet sitesinden edindiğim bilgilere göre ekibin güncel kadrosu’nda Ezgi Köker Aldemir, Bora Ebeoğlu, Murat Aydemir, Taner Sayacıoğlu, Emre Erdal, Türker Çolak, Akın Aral, Volkan Hürsever ve Cengiz Onural‘ı dinliyoruz tabii Dinçer Demirci‘nin ses mühendisliği marifetiyle.

Ne güzel ki İncesaz gibi bir gruba sahibiz ve ömrümüzün büyük kısmında bu ekip önemli bir yer etmiş. Bazen Beyoğlu‘nda İstiklal Caddesi‘nde yürürken bir dükkandan yayılan bir ses, bazen izlediğimiz bir dizinin girişinde, çıkışında veya kıymetli bir anında bir his…

Pirâye’yi beğenenleri Mavi Kayık’ı da dinlemek üzere aşağıya davet ediyorum.

İncesaz’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend