Kalben – Kalp Hanım (Albüm)

Sevgili Kalben üç yıl sonra tekrar bir uzun çalar ile karşımıza dikildi. Kalben’in geçtiğimiz sene yayınladığı üçlüğü Aşk Çeşmesi‘nde de yer alan Kalp Hanım şarkısı bu albümde akustik bir şekliyle yer almakla kalmamış, işbu albüme ismini de vermiş. Kalp Hanım şarkısının farklı bir akustik versiyonunu da paylaşmıştı Kalben, hatırlarsanız ona da değinmiştim, güzel yorumdu o da, lafı geçmişken hatırlatmadan geçmeyeyim.

Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümünde Kalben’in ilk iki albümünden alıştığımız ve “gitar müziği” diye tanımlayabileceğimiz akustik enstrümanların ağırlıkta olduğu sesten daha farklı bir ses ile karşılaşıyoruz bu kez. Daha elektronik, daha farklı, “bu zaten tuttu buradan yürüyelim” kolaylığına kaçmayan, biraz daha değişimci/dönüşümcü bir kostüm giymiş Kalp Hanım özetle. Yine akustik enstrümanların ağırlıkta olduğu eserler yok mu, var, gitar yok mu, tabii ki var ama biraz daha farklı yoğurulmuş sanki bu kez üslup olarak, dinleyince neyi kast ettiğimiz anlayacaksınız.

Kalben gibi müzikal yolculuğunda dönüşmekten ve değişmekten korkmayan, aradığı şeyin peşinden giden, kendini de dinleyicisini de geliştirebilen sanatçılar beni her zaman çok etkiliyor. Bu sayede yaptıkları, dedikleri merak uyandırmaya ve heyecan vermeye devam ediyor belki de. Bunun tam tersini düşünen ve sadece alıştığından memnun olup sürekli onu bekleyenler de var biliyorum ama hep istenileni veren popülizmin yeterince cefasını çektik bana kalırsa, daha zorlamaya lüzum yok.

Albümden tadımlık olarak size Seni Özlerim‘i seçtim ancak albümün tamamını da hemen aşağıya iliştiriyorum ki oradan dinlemeye devam edesiniz. Hazır evdeyiz, normalden biraz daha fazla vaktimiz var sevdiğimiz şeyleri yapmaya, işte bu albümü de yirmi yıl önce çıkan albümlerde yaptığımız gibi çevire çevire baştan sona dinleyelim o halde.

Kalben’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend