Jehan Barbur – Yok / Yetinemedim

Sevgili Jehan Barbur, geçtiğimiz sene yayınladığı türkülerden oluşan son uzun çaları Ürkerek Söylerim‘in ardından 2020’ye hiç hız kesmeden yeni bir ikili ile (veya kendisinin daha çok seveceğini düşündüğümüz şekilde ifade etmek gerekirse bir duble ile) giriş yaptı. Yok ve Yetinemedim adlı iki güzel eserden oluşan ikiliden Yetinemedim’in aynı zamanda Özkan Aksular yönetmenliğindeki klibi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Her iki şarkının da Jehan Barbur’un duru tarzını sevenler için hayli güzel eserler olduğunu söyleyebiliriz. Klibini izleyeceğiniz Yetinemedim’i sevgili Eylül Biçer şarkının anlattığı “kendini yetersiz görme” haline uygun bir şekilde hayli minimal ama gayet derdini güzel ifade eder bir şekilde düzenlemiş. Eylül Biçer’in yanı sıra Kemal Evrim Aslan‘ın gitarlarını da duyduğumuz Yetinemedim, düzenlemesi ve klibiyle Jehan Barbur’un sözlerini gerek melodik gerek görsel olarak güçlendiren bir hâle bürünmüş. Yok’un da düzenlemesi tıpkı Yetinemedim gibi Eylül Biçer’in imzasını taşıyor. Ada Müzik‘ten yayınlanan ikilinin miksi ve mastering’i ise Evren Arkman‘ın elinden.

Jehan Barbur’un ilk albümü Uyan‘ı dinleyişimizden bu yana on yıldan fazla zaman geçmiş! Ne kadar da hızlı akıyor zaman ve ne güzel ki bu on yıl boyunca Jehan Barbur güzel üretimleriyle biz dinleyicilerini hiç yalnız bırakmadı. İkilinin tamamına hemen aşağıdan devam edebilirsiniz.

Jehan Barbur’u takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend