Ağaçkakan – 989

Bu kez karşımızda Ağaçkakan‘ın Ocak’ın son günü, klibiyle beraber yayınladığı muazzam teklisi 989 var. Uzun zamandır bu kadar her yönüyle canavar gibi bir işle karşılaşmamıştık, heyecandan konuya nasıl girelim bilemedik.

Yapımda Emiladil ve Golem‘in görürken düzenlemede bu ikiliye Ağaçkakan da katılıyor. Şarkının Ağaçkakan tarafından yazılıp söylendiğini ayrıca vurgulamaya gerek yok. Mahmut Albulak tarafından Blue Kite Audio‘da kaydedilen eserin miksi ve mastering’i Aaron Ahmad imzası taşıyor. Şarkının görseli Canavar‘ın elinden çıkmış. Yani özetle şarkının her bir detayı ayrı güzel ayrı güçlü, bu isimleri tek tek alnından öpmek lazım. İşin bir de klip boyutu var ki bu boyutta şimdilik sadece klibi yöneten sevgili Tuğçe Kep‘i övelim. Klipte emeği geçen birbirinden kıymetli her isim YouTube videosunun altında yazıyor, girip buradan bakın, saygı duruşu niteliğinde.

Bazı işler sesiyle, görüntüsüyle, altında yatan düşünceleriyle, sözüyle, seslendirilişiyle, o işe emek veren isimlerle gerçekten çağın ötesinde oluyor. İşbu 989 de her detayıyla öyle bir iş, daha yılın onda birini bile geride bırakmadık ama kesin bir şekilde diyebiliriz ki karşımızda bu yılın en iyilerinden biri var. Bravo!

* Sevgili Ağaçkakan ile mazimiz eskilere dayanır, hatırlamak isteyenleri şu Pürtelaş 3+1 bölümüne (hatta serinin tek 2+1’lik bölümüne) alalım.

Ağaçkakan’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend