Kalben – Kalp Hanım

Kalben – Kalp Hanım

Sevgili Kalben birkaç hafta önce pek güzel şarkısı Kalp Hanım‘ın yine pek güzel bir akustik performans videosunu paylaştı. Kalp Hanım bildiğiniz ve önceden de bahsettiğimiz üzere Aşk Çeşmesi kısa çalarının veya Kız Kulesi’nin Anahtarı filminin kıymetli bir parçası, tahmin ediyorum ki bu üç eser içinde de dinleyicinin en hızla sahiplendiği.

Acaba Kalben’e birileri yanlışlıkla veya kasten “Kalp Hanım” diye hitap etti de mi bu isim doğdu diye düşünmeden edemiyor insan. Her nasıl doğduysa Kalp Hanım hayli güçlü ve güzel bir şarkı, orijinali ne kadar güzelse bu düzenlemesi ve performansı da bir o kadar güzel.

Kimi şarkı böyle pek çok versiyonu da içinde barındırıyor, şekilden şekilde giriyor zaman içinde ve her giydiği yeni kostümle farklı bir kimliğe bürünüyor, farklı bir gönüle dokunuyor. Kalp Hanım da böyle bir esermiş meğer, şimdi bırakalım ilki daha iyiydiciler ve yok yok bu hâli çok daha samimiciler konuşsun.

Hayyam Stüdyoları‘nda kaydedilen ve sözü, müziği Kalben’e ait olan parçanın düzenlemesinde Kalben’in yanı sıra Kutsal Kaan Bilgin, Tuğrul Bafra, İlker Deliceoğlu ve V. Görkem Efe‘nin yani ekipteki tüm müzisyenlerin imzası var. Bu performansı görselleştiren ve gözümüzün önüne getiren ise güncel projeleri ve ben yalnız ile Kitapçı‘dan tanıdığımız sevgili Levent Sevi.

Bakalım Kalp Hanım’ın bu yeni yorumu hakkında neler düşüneceksiniz?

Kalben’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend