Emir Yargın – Mevzu Kriz

Emir Yargın – Mevzu Kriz

On parmağında on marifet raksıtarımız sevgili Emir Yargın‘ı en son hüzünlü dans şarkısı Beni Yalnız Bırakın‘da bırakmıştık. Bugün ise beyimizin yeni teklisi Mevzu Kriz daha az önce klibiyle birlikte dijital dünyaya giriş yaptı. Biz de henüz çok taze hatta dumanı üstünde bu eseri hiç gecikmeden sizlerle de karşılaştırmak istedik.

Üç ve bir çeyrek dakikadan olşuan bu kıpır kıpır şarkı, kaderinin, yıldızların ve gezegenlerin işaret ettiği aşka karşı kendini yokuş aşağı bırakan bir delikanlıyı anlatıyor. Sözleri Emir Yargın’a ait olan parçanın müziğinde ise Yargın’ın yanı sıra aynı zamanda eserin miksini yapan ve yapımcısı da olan Arel Koray Nalbant‘ın imzası var. On parmağında on marifet diye boşuna demediğimiz eski davulcu Emir, bu şarkının asma davullarını çalıp, normal davulları bir başka kıymetli müzisyen dostumuz Kutay Soysal‘a emanet etmiş. Baslarını Dünyacan Yılmaz‘ın çaldığı kaydın mastering’i ise Babajim‘dan Güven Ersoysal‘ın elinden çıkmış.

Gelelim Emir’in yine kendi yönettiği ve Yüksel Şardağ ile kurguladığı klibe. Görüntü yönetmenliğini Mehmet Ali Ergin‘in yaptığı işin yapımcılığını ise Buse Toprak üstlenmiş. Solomon’un Boiler Room performansının kompakt bir parodisi olan bu klip tabii ki orijinalinden çok daha kaliteli bir ortamda, Galata Kulesi manzaralı bir Karaköy terasında, birbirinden sıra dışı insanlardan oluşmuş hayli eğlenceli bir kitleyi içeriyor. Yeterince dikkatli ve uslu bir çocuk olursanız klipte tanıdık nice yüz görebilirsiniz. (Ben de dahil.)

Bakalım Mevzu Kriz sizleri de ateşleyebilecek mi? Ben ruhumu değil midemi beslemek isterim diyenler de aşağıdan Emir’in bir diğer müthiş işi Çakal Lezzetler‘e devam edebilir.

Emir Yargın’ı takip ediniz:

Çakal Lezzetler’i de takip edin tabii:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend